Bezpečný přístup FTP SSL - Total Commander 7

Poslední dobou sledujeme zvyšující se počet odchytnutých hesel, při přístupu na webhostingy přes protokol FTP. Klasický FTP protokol není nijak šifrován a proto i Vaše heslo co posíláte přes síť je tedy nešifrované a tudíž jej může potencionální útočník odchytit a následně Vám modifikovat www stránky, případně do nich vložit škodlivý kód.

Proto doporučujeme používat bezpečnější variantu FTP SSL. Více o tomto protokolu si můžete přečíst například na wikipedii.

Pokud chcete používat v Total Commanderu (od verze 7) připojení na FTP šifrované pomocí SSL, musíte nejdříve do Total Commanderu dodat knihovny OpenSSL. Binárku pro Windows lze stáhnout ze stránek Open SSL Binary Distributions. Přesněji si stáhněte a nainstalujete Win32 OpenSSL (např. do c:Program FilesOpenSSL) - stačí verze Light.

Z adresáře c:WINDOWSsystem32 si musíte překopírovat soubory libssl32.dll a libeay32.dll do složky s Total Commanderem (c:Program Files otalcmd, kde je totalcmd.exe).

Pak už jen stačí upravit uložené nastavení pro připojení FTP (tam, kde vyplňujete kam se připojit, login, atd.) - zaškrtnout položku SSL/TLS - adresa hostitele se automaticky změní z ftp:// na ftps://

 

Další možností je použití upravené verze Total Commander Ultima Prime, která má podporu SSL integrovanou již v sobě.