Nápověda FAQ - Emaily

 

E-MAIL

 

NASTAVENÍ E-MAILOVÝCH KLIENTŮ

 

 


E-MAIL

 

Nastavení pošty - emailu - IMAP, SMTP

Pro nastavení pošty použijeme zabezpečené protololy IMAP a SMTP. Údaje pro nastavení jsou zde:

Přihlašovací jmeno: novak@savvy.cz (vaše emailová adresa)
Heslo: moje_tajné_heslo

Server pro příchozí poštu: imap.savvy.cz
Zabezpečení: SSL/TLS
Port: 993

Server pro odchozí poštu: smtp.savvy.cz
Zabezpečení: SSL/TLS
Port: 465
Server odchozí pošty vyžatuje ověření: zaškrtnout

 

Jaký je můj login k e-mailovému účtu ?

Prvotní přidělený login, na který se směruje doménový koš je postmaster@vasedomena.cz, který i slouží pro správu vašich e-mailových schránek (založení nových schránek, přesměrování e-mailů a nastavení aliasů).
Login k jednotlivým e-mailovým účtům je nastaven ve tvaru celé e-mailové adresy (webmaster@vasedomena.cz).

 

Jak si mohu přečíst emaily?

Buď pomocí webového rozhraní na adrese https://webmail2.savvy.cz nebo si můžete emaily stáhnout pomocí protokolu IMAP - imap.savvy.cz) nebo POP3 (pop3.savvy.cz) nebo do svého emailového klienta.

 

Jaký SMTP server mám použít pro odchozí poštu?

Pro zabezpečenou SMTP komunikaci lze použit SMTPs (zabezpečení SSL/TSL), doporučujeme používat zabezpečený smtp server a takto předejtete možnému odposlechnutí Vaše hesla k emailové schránce.
SMTP server: smtp.savvy.cz
SMTP port: 465
Zabezpečení: SSL/TSL

Zde najdete Odkazy na stránky s návody, jak nastavit Vašeho e-mailového klienta pro použití našich SMTP serverů. Pro odesílání pošty můžete využívat i SMTP server Vašeho poskytovatele připojení k internetu.

 

Jak si založím další emailovou adresu?

Novou e-mailovou schránku si můžete založit sami pomocí administračního rozhraní na adrese https://webadmin.savvy.cz (přihlašovací údaje jsou stejné jako na Váš FTP účet).
 

SPF - jak si nastavit SPF u své domény

SPF nebo-li Sender Policy Framework je e-mailový validační systém sloužící jako obrana proti SPAMu. Jeho princip spočívá v tom, že ověřuje IP adresu odesílatele. SPF umožňuje administrátorům určit, které počítače mohou odesílat poštu z dané domény. Administrátor musí vytvořit SPF záznam (nebo TXT záznam) v DNS (Domain Name System). SMTP server pomocí DNS záznamu rozhodne, zda je pošta odeslaná z příslušné adresy pro danou doménu schválena.

Pokud používáte pro odesilní Vaši pošty pouze naše SMTP servery. Pak Vám bude stačit nastavit v DNS tento záznam.

TXT v=spf1 a mx include:_spf.savvy.cz -all

DKIM

DomainKeys Identified Mail (zkratka DKIM, v překladu e-mail podepsaný doménovým klíčem) je v informatice nástroj umožňující elektronicky podepsat hlavičky odcházejících e-mailů. DKIM takto umožňuje, aby příjemce mohl zjistit, zda e-mail skutečně pochází ze zdroje, který je uveden jako adresa odesílatele. Ověření DKIM podpisu v přijatém e-mailu je možné pomocí veřejného klíče uvedeného v internetové doméně odesílatele. DKIM spolupracuje s DMARC.

DMARC

Domain-based Message Authentication, Reporting and Conformance (DMARC) je v informatice systém pro validaci e-mailových zpráv, který umožňuje detekovat a předcházet podvrženým e-mailům (například s falešným odesílatelem).

DMARC je vybudován na dvou existujících mechanismech: DomainKeys Identified Mail (DKIM) a Sender Policy Framework (SPF). Umožňuje správci internetové domény definovat podmínky, jak ověřit regulérního odesílatele e-mailů za pomoci DKIM a SPF a jak se má příjemce vypořádat s jejich selháním. Jako doplněk poskytuje možnost odesílat zprávu o naplnění nebo selhání těchto pokynů. Koordinuje tedy výsledek DKIM a SPF a specifikuje, za jakých podmínek má být adresa odesílatele v e-mailu (položka From:) považována za důvěryhodnou.

Doporučené nastavení: 'v=DMARC1; p=reject; sp=none; pct=100'

p=reject - pro hlavní doménu (vase_domena.cz), pokud není splněna podmínka SPF a DKIM, tak email odmítnout
sp=none - pro subdomény (*.vase_domena.cz) není DMARC aplikován
pct=100 - procento filtrovaných emailů (všechny)